Ogłoszenia

 

V Niedziela Wielkiego Postu - 23 marca 2015r.1.    Za tydzień zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu, bezpośrednio po Mszy „Gorzkie Żale” (po południu nie będzie Gorzki Żale ze względu na Miejską Drogę Krzyżową)

2.    Zapraszamy  dzisiaj do uczestnictwa w OGÓLNOMIEJSKIEJ DRODZE KRZYŻOWEJ Rozpoczęcie o godz. 15.00 z kościoła NMP na os. Kopernika, a zakończenie w kościele p.w. Bożego Ciała. Intencją Drogi Krzyżowej będzie przebłaganie Pana Boga za grzechy przeciwko życiu oraz prośba o poszanowanie życia w naszej Ojczyźnie.

3.    Kandydaci do Bierzmowania wszystkie grupy (średni i młodsi) mają spotkanie w sobotę 13.04. o godz. 12.00 w celu ustalenie ról na Triduum Paschalne.

4.    Młodzież, a szczególnie kandydaci do bierzmowania zaproszeni są do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodych (Niedziela Palmowa): młodzieżowej Mszy z księdzem biskupem o godz. 16.00. (wpisy do indeksu).

5.    W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (w środę) w Kościele Dzień Świętości Życia. W tym dniu wiele osób przystępuje do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obrzęd Duchowej adopcji sprawowany będzie podczas Mszy o godz. 18.00. Deklaracje Duchowej Adopcji do pobrania w zakrystii przed Mszą.  

6.    W tę uroczystość zostaną odprawione Msze w kościołach filialnych wraz z Drogą Krzyżową o godz. 16.00 w Sobczycach i 17.00 w Grodźcu Małym. (nie będzie drogi krzyżowej w piątek w kościołach filialnych ze względu na uroczystość w kolegiacie)

7.    W piątek w Kolegiacie głogowskiej o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza z przekazaniem przez ofiarodawców - daru rzeźby ostatniej wieczerzy. Przybędą goście z ambasady palestyńskiej, parlamentarzyści, goście z KGHM. Zapraszamy także parafian. Droga krzyżowa zostanie odprawiona o godz. 18.00 w kaplicy, a następnie także Msza rekolekcyjna dla CVS.

8.    W Niedzielę Palmową obie Msze o godz. 8.00 i 12.30 odprawimy w Kolegiacie. Popołudniową Mszę rozpocznie procesja z osiołkiem. Gromadzimy się przy wieży kolegiackiej. Tam zostanie odczytana ewangelia o wjeździe Jezusa do Jerozolimy, a następnie przejdziemy procesyjnie do Kolegiaty.

9.    Caritas parafii rozprowadza paschaliki w cenie 5 zł.

10.    W piątek zapraszamy do studium katechizmu w ramach „Katechizm Cafe” po Mszy i Drodze Krzyżowej.

11.    Chór parafialny „Magnificat” oraz Szkoła Muzyczna im. Franciszka Liszta w Głogowie serdecznie zapraszają dzisiaj na wspólny koncert pasyjny w wykonaniu chóru oraz zespołu instrumentalnego. Koncert odbędzie się w Kościele parafialnym św. Klemensa w Głogowie, o godzinie 19.00. Wstęp wolny.


Nie pamiętasz hasła?


ARTYKUŁY

Brak nowych artykułów

KOMENTARZE last 2 days

Brak nowych komentarzy

LINKI last 2 weeks

Brak nowych linków

MEDIA GALLERY Ostatnie 7 Dni

No new media items

 

 

 

 

 

 

Prawa Autorskie © 2009 Kolegiata
Wszelkie znaki handlowe i prawa
autorskie należą do ich właścicieli.

Serwisy Malacha:
Głogów / Wrocław